Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór konta firmowego nie jest tak trudnym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. O czym należy pamiętać przed założeniem konta?

Konto dopasowane do indywidualnych potrzeb

Godny uwagi jest fakt, że nie wszyscy przedsiębiorcy płacą firmową kartą czy wpłacają do banku utarg w gotówce. Rekomendowane jest, by konto było odpowiednio dopasowane do aktualnej sytuacji właściciela firmy. Jeżeli dana osoba korzysta na co dzień tylko z przelewów, może odmówić założenia karty płatniczej. Dzięki temu przedsiębiorca nie będzie musiał płacić za usługi, których nie potrzebuje. Jest to oczywiście pierwsza kwestia, którą powinno się uwzględnić wybierając najlepsze konto firmowe.

Dlaczego rekomendowane jest uważanie na usługi dodatkowe?

Jak wiadomo, banki w celu uatrakcyjnienia swojej oferty dla właścicieli firm decydują się na rozbudowanie jej bardzo dużą liczbę usług dodatkowych. Należy zaznaczyć, że niektóre z nich są typowo finansowe. Doskonałym przykładem może być atrakcyjna i łatwa ścieżka kredytowa. Warto wiedzieć, że na rynku działają banki, które proponują potencjalnym klientom wirtualne biura w większych miastach czy możliwość zamówienia mobilnego wpłatomatu. Zalecane jest bardzo dokładne zweryfikowanie czy przypadkiem z wspomnianymi usługami nie wiążą się koszty. Banki mogą bowiem zaproponować internetową księgowość, której podstawowa cena po zakończeniu rocznego okresu promocyjnego będzie wynosiła 200 złotych miesięcznie.

Czy warto założyć konto firmowe w tym samym banku co prywatne?

Można zaobserwować, że bardzo duża liczba klientów podejmuje decyzję o założeniu konta firmowego w tym samym banku, w którym posiadają konto osobiste. Decyzja jest przeważnie podyktowana licznymi udogodnieniami. Świetnymi przykładami mogą być: jedno logowanie do obu kont czy natychmiastowe przelewy pomiędzy wspomnianymi kontami.

Czy jest możliwość założenia darmowego konta firmowego?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nawet najlepsze banki w Polsce nie mogą zaoferować potencjalnym klientom założenia konta, które jest całkowicie bezpłatne. Należy jednak zaznaczyć, że bezkosztowe mogą być niektóre aspekty. Przykładem może być wydanie karty płatniczej czy prowadzenie konta. Przedsiębiorca będzie musiał jednak liczyć się z odpłatnym przedłużeniem wspomnianych usług. Warto przed podpisaniem umowy z bankiem na założenie konta bankowego bardzo dokładnie zapoznać się z tabelą opłat i prowizji. Osoba zainteresowana dowie się z reklamy co jest za darmo, a za co trzeba będzie zapłacić.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *