Lokalizacja wycieków wody

W każdym budynku znajdują się cztery tak zwane instalacje, które mogą być potencjalnymi źródłami wnikania wody, powodując uszkodzenia powłok malarskich, ścian i innych elementów budynku, takich jak na przykład listwy przypodłogowe czy też ościeżnice.

Prace diagnostyczne dotyczące wykrycia wycieków wody polegają na sprawdzeniu szczelności instalacji takich jak: ciepłej, zimnej wody użytkowej, centralnego ogrzewania oraz kanalizacji. Z doświadczenia zawodowego firm zajmujących się tego typu pracami usługami, najczęściej wynika, że najbardziej niebezpieczne, a także nieszczelne są instalacje pod stałym ciśnieniem wody, czyli wody ciepłej ora zimnej.

Na drugim miejscu jest instalacja centralnego ogrzewania, a najmniej nieszczelne jest kanalizacja. Warto zaznaczyć również o innych źródłach dopływu wody. Woda może przedostawać się przez kominy, tarasy, balkony, czy też okna. Ponieważ woda jest elementem podlegającym siłom fizycznym, bardzo trudno jest przy pomocy logicznego myślenia rozgryźć, jak woda pojawiła się w naszych domach. Warto zatrudnić profesjonalną firmę przeciek24.com- lokalizacja wycieków wody, zajmującej się tego typu usługami.

Próby ciśnieniowe jako jedna z metod wykrywania wycieków

Próba ciśnieniowa jest również nazywana próbą szczelności. Są to przede wszystkim podstawowe usługi lokalizacji wycieku. Do wykonania próby ciśnieniowej używa się standardowego manometru. Urządzenie ma dokładność odczytu 0,01 MPa jest podłączane do instalacji wodociągowej w danym budynku. Po pewnym czasie można określić, czy w określonym miejscu występuje wyciek.

Wymagany czas to zazwyczaj około 2,5 godziny. Testy szczelności instalacji wodnych można przeprowadzać zarówno przy użyciu powietrza, jak i gorącej, a także zimnej wody.

Lokalizacja wycieków wody- Badanie kamerą termowizyjną

Kamerami termowizyjnymi posługuję się zawodowcy od wielu lat. Kamera termowizyjna pozwala wykryć setki wycieków. Dzięki dobrej jakości obrazu urządzenie jest w stanie zdiagnozować nawet te bardzo małe wycieki wody. W związku z tym skutecznie identyfikuje nieszczelności w instalacjach budynkowych. Nie wszystkie wycieki z instalacji nadają się do lokalizacji kamer termowizyjnych. Skuteczne wykrywanie nieszczelności za pomocą termowizji zależy między innymi od dwóch istotnych czynników. Z nieszczelnej instalacji musi wypływać gorące medium, a sam przepływ musi być na tyle duży, aby wytworzył się obszar podwyższonej temperatury, który będzie widoczny na ekranie kamery termowizyjnej.

W związku z tym kamera termowizyjna to doskonałe narzędzie diagnostyczne. Może wskazać, gdzie gorący czynnik wypływa z rury.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *